Haber

Kremlin: ‘Batı’ zarar görüyor çünkü yaptırımlar işe yaramıyor

Kremlin Sözcüsü Dmitry PeskovBatılı ülkelerin Rusya’ya uyguladığı yaptırımların işe yaramaması nedeniyle sıkıntı çektiğini ve Rusya’nın kısıtlamalardan faydalandığını vurguladı.

PeskovAçıklamasında şu cümlelere yer verdi:

Batılıların gerçekten zor durumda olduğunu görüyoruz çünkü yaptırımlar olması gerektiği gibi çalışmıyor. Üstelik biz her zamanki gibiyiz: Ruslar bunu öyle bir şekilde başardılar ki, yaptırımlardan faydalandılar.

Peskov: Putin’in Batı’nın sabotajından bahsetmek için nedenleri var

Rusya Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Dmitry PeskovRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, yaptırımların etkisiz kalması nedeniyle Batı’nın Rusya’yı sabote edebileceğini boşuna söylemediğini, doğru bilgiye sahip olduğunu söyledi.

PeskovRusya’nın olabildiğince odaklanmış kalması gerektiğini, çünkü Batı Rusya’ya baskı yapmak için seçenekler aramaya devam edeceği ve ifadesine aşağıdaki kelimeleri ekleyeceğini de sözlerine ekledi:

Onlar çok şey yapabilirler, alaycılar yani Batılılar hiçbir şeye boyun eğmezler. Bu nedenle elbette mümkün olduğunca odaklanmamız gerekiyor. Ülkemiz üzerinde baskı kurmak için çeşitli seçenekler aramaya devam edecekleri ortadadır, bu bir gerçektir.

Eski Rusya Devlet Başkanı Putin’inToplantıda, Rusya’ya uygulanan yaptırımların etkili olmaması nedeniyle Batı’nın sabotajını göz ardı etmediklerini söyledi.

nazilliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu