Haber

TİKA’dan deprem bölgelerine gıda ve giyecek yardımı

Türk İşbirliği ve Bütünleşme Ajansı (TİKA), merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden etkilenen bölgelere gıda ve giyecek yardımı yaptı.

TİKA’dan yapılan yazılı açıklamada, “Türkiye’nin dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatan TİKA, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 kişiyi etkileyen depremlerin ardından depremzedeler için çalışmalarını yoğunlaştırdı. iller.” ifadesi yer aldı.

Açıklamada, TİKA’nın depremin ilk gününden itibaren Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy koordinasyonunda çalışmalara başladığı kaydedildi.

TİKA’nın deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere 11 tır dolusu gıda paketi ve giyim kolisi hazırladığının belirtildiği açıklamada, gıda malzemesi gibi temel ihtiyaçları taşıyan gıda malzemeleri, yetişkin ve çocuk kıyafetleri, battaniye ve ısıtıcıların, Kahramanmaraş, Hatay, Malatya ve Adıyaman başta olmak üzere bölgede depremzedeler için yetişkin ve çocuk kıyafetleri üretmektedir. Bazı TIR’ların bölgeye ulaştığı bildirildi.

Elbistan’a ulaşan yardım tırındaki malzemeler, Elbistan Devlet Hastanesi’ndeki yaralılar ve bahçesindeki depremzedeler ile Malatya ve Kahramanmaraş’a ulaşan yardımların bir kısmının dağıtım için depolara ulaştırıldığı belirtildi.

Hatay ve Adıyaman için hazırlanan yardım paketlerini taşıyan tırların da yolda olduğu vurgulandı.

TİKA tarafından bölgeye ulaştırılan gıda malzemeleri ile Malatya ve Kahramanmaraş’ta kurulan aşevlerinde sıcak yemek dağıtımı yapılacak.

TİKA, devletin resmi kurumlarıyla uyum içinde yaptığı yardımları ihtiyaç ve talepler doğrultusunda yapmaya devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu