Haber

Sular altında kalacak Yusufeli’nde off-road yarışları düzenlendi

Artvin’in baraj suları altında kalacak Yusufeli ilçesinde 7. Yusufeli Off-Road Yarışları nefes kesti.

Yusufeli Belediyesi ve Yusufeli Motor ve Tabiat Sporları Kulübü (YUMDOFF) işbirliği ile düzenlenen 7. Yusufeli Offroad yarışlarına; Ermenistan, Gürcistan, Erzurum, Iğdır, Kars, Sivas, Artvin ve ilçelerinden 45 grup katıldı.

Araçların motor gücüne nazaran S1, S2, S3, S4 ve S5 kategorilerinde yarışan gruplar, güçlü parkurda dereceye girmek için kıyasıya uğraş etti. Şoförler, tümsek ve çukurlarla zorlaştırılan 2 bin 500 metre uzunluğundaki 40 kapıdan oluşan parkurda vakit zaman güç anlar yaşarken, parkuru bitiremeyen araçlar iş makineleriyle pistten çıkarıldı.

Aracı yan yatan şoför aracını düzeltip yarışa devam etti

S2 kategorisinde yarışan Arhavi Tabiat Sporları Off-Road Kulübü’nden Sürücü Hüseyin Güngör ve copilot İbrahim Arafal virajı alamayınca araçları yan yattı. Görevlilerin yardımıyla araçlarını düzelterek yarışmaya devam eden pilot Hüseyin Güngör seyirciler tarafından destek alkışı alarak yarışı tamamladı.

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin; “Baraj suları altında kalacak Yusufeli’mizin bu coğrafyasında ki son off-road yarışlarımızı düzenliyoruz. Önümüzdeki yıl yeni coğrafyamızda yeni yerimizde bu şekil aktiflikleri yapmak içinde çalışmalarımıza başladık. Katılan bütün yarışmacılara teşekkür ediyor yarışlarda muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Katılımın hayli fazla olduğunu belirten YUMDOFF Lideri Hasan Akan, off-road oyunlarının kamp ortamında müziklerle, cümbüşlerle 2 gün sürdüğünü belirterek yarışların kazasız belasız bir halde bitirmeyi amaçladıklarını söyledi. – ARTVİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu