Teknoloji

Resident Evil 4 Remake’deki Village Clash Erken Bitebilir

Bir Twitter kullanıcısının keşfettiği detaya göre, Resident Evil 4 Yeniden Yapım ‘deki köy çatışması erken bitirilebilir. Peki bunu nasıl yapacaksın? Detaylar burada.

On sekiz yıl aradan sonra yeniden üretimiyle geri dönüş yapan Resident Evil 4, son dönemde ortalığı kasıp kavuruyor. Tabii ki serinin en popüler oyunlarından biri olmanın etkisinin büyük olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki 2005 yılında çıkan oyun yıllara meydan okudu ve ilk günkü zevki vermeye devam etti. Tabii bu durum Resident Evil 4 Remake için de geçerli olacak.

Oyunun hikayesi, liderin kaçırılan kızı Ashley Graham’ı kurtarma görevi ve baş düşmanımızın köyünden başlayıp adasına uzanan üç ana bölgede oldukça şiddetli ve keyifli bir macera yaşatıyor bize. Bu süreçte pek çok farklı düşmana karşı vereceğimiz savaşlar da bizleri bekliyor.


SPOİLER UYARISI: Oyunu şu anda oynamadıysanız, buradan devamını okumamanız sizin yararınıza olacaktır.


Resident Evil 4 Remake’de Village Clash Nasıl Erken Bitirilir?

Bildiğiniz gibi senaryonun başında bir köy meydanına geliyoruz ve köyün yerlileri tarafından fark edilmemizle büyük bir kaos başlıyor. Yapmamız gereken kilise çanı çalana kadar beklemek. Orijinal oyunun Ayrı Yollar senaryosunu oynayan takipçilerimizin bildiği gibi bu zili Ada Wong çalıyor. Ancak Twitter kullanıcısı KuyaDenzel95 tarafından yapılan paylaşım ile bu süreyi kendi başımıza kısaltmamız mümkün.

Gördüğünüz gibi Dr. Salvador karakterinin sahne aldığı sinematikten sonra kilise çanını evinizin dışından da görmek mümkün. O çanı keskin nişancı tüfeğiyle vurursanız, köylüler baltalarını ve oraklarını bırakıp kilisenin olduğu yöne bakarlar. Çatışma bu şekilde sona erer.

Oldukça farklı ve beğenilen bir detay olduğunu söyleyebiliriz. Kim bilir keşfedilmeyi bekleyen başka hangi detaylar var?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu