Haber

Niyazi Üzmez’in kızı kimdir? Niyazi Üzmez’in kızı Kalbiye Sağlam kaç yaşında?

Niyazi Üzmez’in hayatı gündeme geldi. Manisa’da yaşanan olay vatandaşları etkilerken, arama motorlarında haberin detayları arandı. Niyazi Üzmez’in kızı kimdir? Niyazi Üzmez’in kızı Kalbiye Sağlam kaç yaşında? sorularla arandı.

NİYAZİ UZMEZ’İN KIZI KİMDİR?

Kalbiye Sağlam, bir akşam babasıyla otururken Niyazi Üzmez’den bir kızı olduğunu öğrendi. Yıllarca Niyazi Üzmez’in evinde hizmetçi olarak çalışan Kalbiye Sağlam, durumu öğrenince gözyaşlarına hakim olamadı. Sağlam, Niyazi Üzmez’i uzaktan akraba olarak tanıyordu. Üzmez 16 yaşındayken Kalbiye Sağlam’ın annesi Ümit Etyüzen 21 yaşındaydı. Ümit Etyüzen’in Enver Zorlukaya ile zorla evlendirmesinin ardından Enver Zorlukaya’nın Kalbiye Sağlam’ı istemediği iddiaları arasında yer alıyor. Bebeği dere kenarına bırakan çift daha sonra pişman olup Sağlam’ı geri aldı. Kalbiye Sağlam, Enver Zorlukaya’nın nüfusuna kaydedildi.

NİYAZİ UZMEZ KİMDİR?

Niyazi Üzmez 1935 yılında Turgutlu’da doğdu. İlkokulu bitirerek Turgutlu Erkek Sanat Enstitüsü’ne girdi. Nedense 3. sınıfı bıraktı. İnşaat sektöründe çalıştı. Daha sonra toprak sanayisine atıldı ve 1963 yılında Yuva kiremit fabrikasını kurdu. Akabinde Üzmez Blok Tuğla Fabrikası kuruldu. Eğitime gönül vermiş biri olarak 1988 yılında Niyazi Üzmez Lisesi’ni ve ardından Dağmarmara Niyazi Üzmez İlköğretim Okulu’nu yaptırdı. 19 Şubat 2023’te Manisa’nın Turgutlu İlçesi’nde iki otomobilin karıştığı trafik kazasında hayatını kaybetti.

Alakalı haberler

haber-kurtun.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu