Haber

Küçük kızı enkazdan kurtaran Macar subay gözyaşlarına boğuldu

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından birçok ülkeden arama kurtarma ekipleri takviye için Türkiye’ye geldi. 60’tan fazla ülke gruplar, ekipman ve mali destek sağladı.

KIZI KAZADAN ÇIKARDILAR

Bu ülkelerden biri de Macaristan’dı. Türkiye’ye gelen ve arama kurtarma çalışmalarına katılan Macar grubu, enkaz altında kalan vatandaşların kurtarılmasına katkıda bulundu. Son olarak deprem bölgesinde Macar arama kurtarma ekipleri tarafından 10 saatlik çalışmanın ardından küçük bir kız çocuğu kurtarıldı.

GÖZYAŞLARINA DÖNDÜ

Mucizevi olayın ardından grubun lideri László Pavelcze, kendisine verilen mikrofona o anları anlattı. Macar subayı, küçük kızın kurtarıldığı anları anlatırken gözyaşlarına boğuldu. Kısa bir süre sonra Macaristan Büyükelçisi Twitter hesabından konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Viktor Mátis olay hakkında şunları söyledi: “Videonun dili önemli değil. Küçük bir kız 10 saatlik çalışmadan sonra kurtarıldı. Arkadaş en çevik kurtarıcılardan biri. 50’den fazla felaket gördü. ‘Siz’ diyorlar. genellikle duygusallaşma’. Devam et.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu