Haber

Bodrum Kupası’nın şampiyonu ‘Gara Poşet’ oldu

MUĞLA (İGFA) – Maximiles Black 35. Bodrum Kupası 21 Ekim Cumartesi günü yapılan son etapla tamamlandı. 100’den fazla yat, 2 bine yakın denizci ve 10 bine yakın ziyaretçiyi ağırlayan Bodrum Cup, 2 Ekim’de Selanik’ten başladı, ardından Çanakkale ve İstanbul ziyaretlerinin ardından Bodrum’a döndü.

Bodrum – Bodrum rotasının son etabının 21 Ekim’de tamamlanmasının ardından kazananlar belirlendi. Maximiles Black 35. Bodrum Kupası’nın galibi Gara Poşet oldu. Maximiles Black 35. Bodrum Kupası’nın bu yılki kazananına takdim edilecek kupaların ana ilham kaynağı Cumhuriyetin 100. yılıydı. Ressam ve heykeltıraş Hanefi Kâfi’nin tasarladığı kupalar, Ağanlar Tersanesi’nde düzenlenen törenle sahiplerine sunuldu.

Düzenlenen ödül törenine AK Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete, Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Cumhur Çoban, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Lüle, Maximiles Black ve The Bodrum Cup Commodore David Dein katıldı. Ağanlar Tersanesi’nde. ve Yelken Federasyonu İl Temsilcisi Serdar Kayhan katıldı.

Ağanlar Tersanesi’nde düzenlenen ödül töreninde konuşan Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, “Büyük bir mutluluk ve gururla, ‘The Bodrum Cup Yılın Zamanı’nı 35’inci kez, binlerce katılımcıyla duyurduk. 100 yat, 2 bine yakın denizci ve 10 bine yakın denizci. Ziyaretçi katılımıyla tamamladık. 35 yıldır aralıksız düzenlenen Bodrum Cup’ı Cumhuriyetimizin 100. yıl coşkusuyla yaşadık. The Bodrum Cup tarihine altın harflerle yazılacak bu yıl festival, 2 Ekim’de her şeyin başlangıç ​​noktası, dedemizin doğduğu yer olan Selanik’ten başladı. Selanik’te başladığımız yolculuğumuza Türkiye İş Bankası Çanakkale ayağıyla devam ederek Çanakkale Anıtı’nı selamlayarak İstanbul’a doğru yola çıktık. Ardından 8 Ekim’de Dolmabahçe’de bir kez daha Atamızı minnet ve saygıyla andık. Tarihi yolculuğumuz İstanbul-Bodrum etabıyla devam etti ve sonunda Bodrum’a geri döndük. Bu yıl 16-21 Ekim tarihleri ​​arasında Bodrum limanından başlayan yelken yarışları kapsamında belirlenen rota Çökertme ve Kissebükü’ne kadar uzanıp ardından Bodrum’a dönüş yaparak tamamlandı. Maximiles Black, “Bodrum Cup’ın 35. yılını mümkün kılan tüm dostlarımıza en içten şükranlarımızı sunmak isterim” dedi.

Bodrum Cup ödül töreninde konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, gulet, tirhandil ve krankbaitleri hayatlarına kazandıran isimleri sıralayarak onlara ve tekne ustalarına şükranlarını sundu.

haber-niksar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu